sobota, 27 czerwca 2015

Kindle Paperwhite - jeszcze bardziej nowy

O nietypowej porze, bo premiera nowego Kindle miała miejsce tuż po wakacjach, pojawił się "jeszcze bardziej nowy" (to moje określenie) Kindle Paperwhite. Amazon dość beztrosko podchodzi do nazewnictwa swoich kolejnych modeli. Dlatego warto zwrócić uwagę na różnice między dwoma ostatnimi modelami Kindle Paperwhite, szczególnie na te zewnętrzne.

Czytnik Amazonu, który można umownie nazwać Kindle Paperwhite 3 od poprzedniego modelu wyróżnia:

  • ekran E Ink Carta o przekątnej 6 cali i rozdzielczości 300 ppi (poprzedni model miał 212 ppi)
  • funkcja dzielenia wyrazów (od lat znana w innych czytnkach)
  • zwiększoną pamięć operacyjną z 256 do 512 MB
  • nowa czcionka Bookerly
  • prawie niewidoczny napis Kindle poniżej ekranu

Dla przypomnienia tak wygląda Kindle Paperwhite 2

Kindle Paperwhite 2

A tak Kindle Paperwhite 3

Kindle Paperwhite 3

Nowy czytnik e-booków Amazonu to kolejny dowód na to, że obserwowanie rynku czytników jest równie pasjonujęce jak podziwianie wegetacji szparagów. Poza zwiększoną ilością pikseli na sześciocalowym ekranie, dyskretnie schowanym logo Kindle Paperwhite 3 nie wnosi wiele.. Jeśli na co dzień czytamy ebooki w czytnikowych formatach, to niewiele skorzystamy na zwiększonej liczbie pikseli. Miało by to większą rację, byty gdyby usprawniona została nawigacja w plikach pdf.

W 2018 r. pojawił się wodoodporny Kindle Paperwhite 4

Tak czy inaczej Kindle Paperwhite 3 pod względem rozdzielczości stoi w jednym szeregu ze sporo droższym Kindle Voyage i swoim bezpośrednim cenowym rywalem - Kobo Glo HD.

Jeśli chodzi o cenę Kindle Paperwhite dla amerykańskich nabywców to $119 za wersję z reklamami i $139 bez reklam. Wobec obecnego wysokiego kursu dolara zakup na amazon.com, gdzie możemy kupić jedynie wersję droższą wersję bez reklam, ponosząc dodatkowe opłaty z tytułu VATu, cła i dostawy. W Niemczech wersja z reklamami kosztuje 119,99, a bez reklam 139,99 euro. Do tego dochodzą koszty wysyłki i pośrednika. 

Od pewnego czasu czytniki Kindle możemy również zamówić w brytyjskim Amazonie z bezpośrednią wysyłką do Polski. Za Kindle Paperwhite zapłacimy wówczas ok. £127. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz