sobota, 4 kwietnia 2015

Kobo Glo HD - odpowiedź na Kindle Voyage

W jesienią minionego roku Amazon wprowadził na rynek swój sześciocalowy czytnik Kindle Voyage, który cechował się ekranem E Ink Carta o najwyższej gęstości siatki pikseli (300 ppi). W ostatnich dniach pojawił się szereg doniesień o  bliskim wprowadzeniu na rynek Kobo Glo HD, który ma być wyposażony w ekran E Ink Carta o rozdzielczości 1448×1072 (czyli 300 ppi) z podświetleniem.

Kobo Glo HD - zdjęcie produktu

Kobo Glo HD w stosunku do poprzednich modeli poza wspomnianym ekranem można zauważyć jeszcze inne różnice. Czytnik nie będzie miał wejścia na kartę MicroSD. W porównaniu z Kobo Aura zrezygnowano również z "tabletowego" wzornictwa polegającego na zrównaniu powierzchni ekranu z ramką. Mamy tu powrót do głęboko ekranu osadzonego w ramce. Stąd pojawiły się spekulacje, że być może zrezygnowano z ekranu pojemnościowego na rzecz opartego na podczerwieni.

Kobo Glo HD ma wymiary 157 x 115 x 9.2 mm i waży 180 g. Czytnik będzie wyposażony procesor o taktowaniu 1 GHz, 4 Gb pamięci wewnętrznej. Kobo Glo HD ma zapewniać obsługę formatów: EPUB (w tym zabezpiecznone z Adobe DRM), PDF, MOBI TXT, HTML, XHTML, RTF, JPEG, GIF, PNG, BMP,TIFF, CBZ,CBR.

Kobo Glo HD z ekranem E Ink Carta

Ko bo Glo HD ma trafić od 1 maja na rynek amerykański, a kilka tygodni później będzie dostępny w sprzedaży w Europie z rekomendowaną ceną 129,99 euro. Dla porównania Kindle Voyage z tym samym sześciocalowym ekranem E Ink Carta o gęstości pikseli 300 ppi, ale wyposażony dodatkowo w sensoryczne przyciski i automatyczny regularator podświetlenia w niemieckim oddziale Amazonu kosztuje 189 euro.

Podejrzewam, że Kobo Glo HD również trafi do oferty redcoon.pl, które sprzedaje obecnie wcześniejsze modele czytników firmy Kobo.

Kobo Glo HD może być ciekawą propozycją dla osób, którym zależy na ekranie o wysokim kontraście i rozdzielczości. Przed kilkoma miesiącami miałem przyjemność korzystać z Kobo Glo, który wywarł na mnie pozytywne wrażenie (krótka recenzja Kobo Glo), a jedyną funkcją z Kindle, której mi brakowało było bezprzewodowe przesyłanie własnych plików na czytników.

Film reklamowy prezentujący Kobo Glo HD

Poniżej krótka prezentacja czytnika Kobo Glo HD.

Poniżej krótki film z porównaniem Kobo Glo Hd i Kindle Voyage

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz