sobota, 28 marca 2015

Nie działa Send to Kindle? [już działa]

W ostatnich dniach przesyłane przez mejla bądź wtyczkę do przeglądarek SendtoKindle dokumenty przestały dochodzić na Kindle. Zbiegło się to w czasie z ogłoszeniem informacją o wprowadzeniu opłat za chmurę, która niby jest osobną usługą, ale jeśli coś przesłane zostało przez mejla na konto użytkownika Kindle, to trafiało do chmury (Cloud). Jeśli usunęło się plik z chmury, to znikał również z zawartości konta w Kindle.

Niektórym wysyłka na Kindla zaczęła działać po założeniu próbnego konta chmury. Jednak nie jest to konieczne.

By przywrócić wysyłkę na mejla wystarczy wejść w Manage Your Content and Devices, następnie w settings. Tam należy odnaleźć w zakładce Personal Document Settings. W Personal Document Archiving klikamy przycisk Edit Archive Settings i odznaczamy Enable personal document archiving to my Kindle library, klikamy przycisk Update.

Personal Document Archiving - odznaczenie pola

Po tych kilku prostych jak zjazd z autostrady krokach na nowo możemy się cieszyć z wysyłki na Kindle przez mejla. Co ciekawe pliki w formacie wysyłane w formacie azw nadal lądują w chmurze, natomiast jeśli coś wyślemy w formacie doc, to trafi to po automatycznej konwersji na konto Kindle, ale plik doc nie zostanie zaarchiwizowany w chmurze. Po pobraniu skonwertowanego do azw na czytnik zniknie on również z konta Kindle. Jeśli usunięcie azw z chmury to zniknie on również z konta Kindle. Uff... Tak to wygląda, przynajmniej na razie.

wersja. 1.3

Epilog

Wysyłka na Kindle już działa niezależnie czy odhaczymy czy nie opcję Enable personal document archiving to my Kindle library.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz