Przygody z epub, czyli rzecz o sztuce konwersji...

Jakoś czy jakość?

Zakup książki elektronicznej nie zawsze pozwoli nam na delektowanie się poprawnie wyjustowanym tekstem z akapitami, zdjęciami i tym podobnymi przyjemnościami związanymi z lekturą książki elektronicznej.. Podzielę się swoimi wrażeniami z lektury trzech różnych publikacji w formacie epub zabezpieczonym Adobe DRM na czytniku Prestigio PER 5162BEN.

W Kanałach Lwowa

Ebook zakupiłem w sklepie Nexto, ale za jego konwersję do formatu epub stoi Virtualo Sp. z o.o. Tekst jest wyjustowany z zachowanymi akapitami, spisem treści planami, mapami i rysunkami. Myślałem, że poprawnie przygotowany plik książki elektronicznej to już standard.

Ebook W kanałach Lwowa w formacie epub
E-book W kanałach Lwowa w formacie epub na czytniku Prestigio Nobile PER5162
Steve Jobs

Kolejna przygoda z formatem epub to biografia Steve'a Jobsa autorstwa Waltera Isaaksona zakupiona w e-księgarni bezkartek.pl. Na karcie tytułowej brak informacji, kto odpowiada za konwersję treści do formatu. Tekst jest niewyjustowany, nie widać akapitów, brak możliwości otworzenia spisu treści. Ten zakup nie zachęcił mnie do ponownego skorzystania z usług tej e-księgarni.

E-book Steve Jobs w formacie epub
E-book Steve Jobs w formacie epub w formacie epub na czytniku Prestigio Nobile PER5162
Erynie

Kryminał Marka Krajewskiego nabyłem w sklepie woblink.com. Tutaj spotkało mnie największe rozczarowanie. W programie ADE zainstalowanym na laptopie tekst prezentuje się poprawnie. Na czytniku natomiast nie widać tekstu książki. Widoczna jest tylko okładka i niektóre tytuły rozdziałów.

E-book Erynie w formacie epub
E-book Erynie w formacie epub na czytniku Prestigio Nobile PER5162

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz