czwartek, 3 maja 2012

Kyobo Mirasol - czytnik -ebooków w kolorze

wchodzi na rynek amerykański i kanadyjski.

Kyobo Mirasol - czytnik ebooków w kolorze z technologią Mirasol

Musiało minąć prawie trzy miesiące zanim południowokoreański czytnik ebooków w kolorze przedarł się przez Pacyfik i trafił na amerykański rynek. Jest to pierwsze urządzenie w masowej sprzedaży z technologią e-papieru Mirasol, która pozwala cieszyć się kolorowym ekranem przy stosunkowo niskim zużyciu energii. Technologia ma ta ma połączyć zalety takie zalety czytników ebooków z eInk jak: eneergooszczędność, komfort czytania z obsługą płynną obsługą multimediów.

Kyobo Mirasol jest urządzeniem z dotykoweym ekranem pojemnoścowym o rozdzielczności 1024×768  o przekątnej 5,7 cala - czyli zbliżonej do podstawowego wymiarów większość czytników ebooków z ekranem eInk. Jest wyposażone w procesor 1 GHZ Qualcomm Snapdragon S2 i 512 RAM. Z siecią możemy się łaczyć przez wifi. Kyobo Mirasol ma Androida 2.3. Pamięć wewnętrzna to zeledwie 1 Gb z możliwością rozszerzenie za pomocą karty MicroSD.

Przez sprzedawcę wytrzymałość baterii podawana jest 3 tygodnie. Zespół testujący czytnik jest zdania, że przy samym wykorzystaniu do czytania ebooków będzie ona wahała się między od jednego do dwóch tygodni. To mniej od większości czytników z eInk, a zarazem o wiele więcej niż tablety z ekranami LCD.

I na koniec cena. Ile bylibyście gotowi zapłacić za niesamowite możliwości, która daje to urządzenie: komfort czytania, wytrzymałość baterii, synteza zalet czytnika ebooków z płynnością działania i obsługą multimediów tabletu?

Kyobo Reader kosztuje $399,99. Mirasol może okazać się ciekawą alternatywą, która pozwoli zatrzeć podział na czytniki ebooków i tablety.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz