środa, 9 maja 2012

Agora rusza na podbój rynku e-booków

Enuncjacje na forum.eksiazka.org o wejściu na rynek ebooków Agory okazały się bardziej wiarygodne niż powtarzane od jesieni zeszłego roku plotki o starcie Amazonu w Polsce. Zgodnie z wpisem z 26 marca br e-księgarnia Agory wystartowała pod nazwą Publio.pl.

Ponieważ medialne imperium z ulicy Czerskiej prowadzi również działalność wydawniczą, możemy się spodziewać pozycji, których nie znajdziemy w innych księgarniach ebooków. Na dzień dzisiejszy miłośnicy bajek o psach pionierach ratujących batalion gwardii Baranowa z okrężenia, o Armii Czerwonej, która nie gwałci i nie kradnie zegarków, mogą się zaopatrzyć tu w powieść Janusza Przymianowskiego "Czterej Pancerni i pies".

Interesujące jest sięgnięcie do starszych publikacji, dla których nie wygasły jeszcze prawa autorska. Miłośnicy historii znajdą klasykę historiografii - opracowanie J. Dąbrowskiego "Korona Królestwa Polskiego. Studium z dziejów polskiej monarchii stanowej", czy "Władysław Łokietek na tle swoich czasów" Edmunda Długopolskiego.

Publio.pl na starcie ma w swojej komercyjnej ofercie ok. 2700 ebooków, w tym prawie 1000 w formacie mobi na czytnik Kindle i ok. 1000 w formatach epub lub pdf z zabezpieczeniem Adobe DRM. Księgarnia oferuje wysyłkę na czytnik Kindle lub na serwer Dropbox.

Wejście Agory na rynek publikacji elektronicznych nie będzie stanowić przełomu, ale z pewnością powiększy liczbę dostępnych do nabycia ebooków. Nie oczekiwałbym, by Publio było w stanie konkurować cenowo z Grupą Empik. Atutem nowej e-księgarni będzie zapewne oferta ebooków w innych miejscach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz