niedziela, 8 lutego 2015

Nowe oprogramowanie do PocketBook 650 Ultra (wersja 5.5)

PocketBook Ultra trafił do sprzedaży w lecie 2014 r. Czytnik zasługuje na uwagę z kilku względów. Po pierwsze jest jedynym, który posiada wbudowany aparat i umożliwia skanowanie OCR. Po drugie - stanowi odejście od dotychczasowej linii wzornictwa czytników PocketBook zarówno pod względem obudowy jak oprogramowania. Po czwarte urządzenie jest wyposażone w ekran E Ink Carta. Wbrew nadziejom, aparat nie okazał się wymarzonym narzędziem do skanowania. Przyciski z tyłu też budzą mieszane uczucia. Ostatnio ukazała się nowa wersja oprogramowania (5.5) do PocketBook 650 Ultra.

Wprowadzono w niej aplikację do skanowania kodów ISBN z książek, która ma odnajdywać informacje o książce w sieci. Powiem szczerze, że nie wiem jaki pożytek może mieć z tego przeciętny czytelnik e-booków.

Modyfikacji uległa również aplikacja do robienia zdjęć. Wprowadzono możliwość uruchomienia jej z poziomu galerii. Poprawie miała ulec również szybkość zmiany stron w plikach epub. W Bibliotece poprawiono przewijanie długich list oraz zmodyfikowano wyszukiwanie w taki sposób, by tytuł książki można było wyszukać niezależnie od wielkości liter.

Pełną listę zmian wprowadzonych w wersji 5.5 znajdziecie tutaj. Ciekaw jestem opinii użytkowników PocketBook Ultra czy aktualizacja rzeczywiście wprowadziła jakieś odczuwalne zmiany, poprawiające komfort czytania i nawigacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz