niedziela, 16 listopada 2014

Onyx Boox Afterglow 2 z Google Play

Bez większego rozgłosu ze strony polskiego dystrybutora, trafiła do sprzedaży kolejna odsłona czytnika Onyx Afterglow. Gwoli przypomnienia - poprzednia wersja miała nieco leciwego Androida 2.3, ale pozwalała na instalowanie własnych aplikacji. Onyx Boox Afterglow 2 niesie ze sobą kilka ważnych modyfikacji.

  • Przede wszystkim czytnik jest wyposażony w dwurdzeniowy procesor Rockchip ARM Cortex A9 1.2GHz, co powinno wpłynąć korzystnie na jego wydajność i płynność działania
  • Afterglow 2 będzie miał Androida w wersji 4.2 z dostępem do sklepu Google Play.
  • Czytnik będzie można będzie zintegrować z wirtualnym dyskiem Midiapolis Drive i przeglądać ulubione blogi i serwisy za pomocą usługi Midiapolis News Reader

Te ostatnie funkcjonalności pojawiły się Onyx C65S Classic, który niedawno trafił do sprzedaży.

Onyx Boox Afterglow 2

O ile Onyx C65 Afterglow mimo starszej wersji Androida i braku sklepu Google Play, zyskał dość przychylne opinie użytkowników, o tyle gorsze opinie z uwagi min. na problemy z dotykiem oraz stabilnością oprogramowania zbierał celujący w wyższą półkę cenową Onyx T68 Lynx.

Afterglow 2 zachowuje główne cechy swojego poprzednika, czyli: obsługę wielu formatów, obsługę dźwięku, w tym funkcja czytania na głos (syntezator mowy Ivona), ekran E Ink Pearl HD, boczne przyciski do zmiany stron. Czytnik, według wpisu pracownika Artatechu, ma obsługiwać min. aplikację umożliwiającą korzystanie z abonamentowej oferty Legimii.

Sprzedaż Afterglow 2 ruszyła tydzień temu.  Czytnik można nabyć w cenie 549 zł na allegro.pl. Warto zaznaczyć, że mniej więcej tyle samo kosztuje starsza wersja -  Onyx Boox C65 Afterglow.

Ciekaw jestem jak tym razem udało się programistom i inżynierom Onyxa okiełznać Androida i jak nowe urządzenie będzie się prezentować pod względem stabilności oprogramowania i jakości wykonania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz