niedziela, 25 sierpnia 2013

PocketBooka krok w chmurę

Jednym z ważnych atutów czytników Kindle jest możliwość przesłania zakupionego ebooka bez konieczności podłączania czytnika kablem usb. Można to zrobić za pośrednictwem aplikacji Send to Kindle lub mejla.

Chmury

W zeszłym roku rozwiązania umożliwiające bezprzewodową wysyłkę plików na czytnik wprowadził Artatech w czytnikach Onyx Boox za pośrednictwem usług Googledrive, Storino. Ciekawym projektem jest również opracowana przez Artura Stacheckiego aplikacja OnyMail umożliwiające przesłanie plików na czytnik przez mejla.

Pocketbook 623 Touch Lux z Dropboxem Wraz z aktualizacją do wersji 4.3 użytkownicy czytnika Pocketbook 623 Touch Lux mogą korzystać z chmury Dropboxa, w prosty i wygodny sposób przerzucając zawartość ebiblioteczki z komputera na czytnik, zachowując w chmurze kopie zapasowe e-booków. Wysyłkę na konto w Dropboxie umożliwia eksięgarnia ebookpoint.pl. Umozliwiając synchronizację danych za pośrednictwem chmury Pocketbook odrobił dystans do Onyxa.

Ciekawe czy klient na Dropboxa zostanie udostępniony dla czytnika Pocketbook 622 Touch, który ukazał się w kwietniu 2012 r. Będzie to papierek lakmusowy wskazujący stosunek ukraińskiego producenta do nabywców wcześniejszej wersji czytnika.

Urządzenia Pocketbook oferują porównywalne funkcjonalności jak czytniki Onyxa - duża liczba obsługiwanych formatów, reflow pdf, dodatkowe aplikacje, których na próżno szukać w zintegrowanych z ekosystemami czytnikach typu "zachodniego" - Kindle, Kobo czy Nook. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz