niedziela, 14 października 2012

Kindle Paperwhite w Europie

Jeszcze tej jesieni...

Kindle Paperwhite w Wielkiej Brytanii, Niemczej, Włoszech, Francji i Hiszpanii

Tym razem Amazon nie powtórzył schematu znanego z wejścia na rynek Kindle Touch: premiera jesienią w Stanach Zjednoczonych, luty - dostępna wersja międzynarodowa (wysyłana do krajów, które nie mają swojego sklepu Amazon), kwiecień - Kindle Touch dostępny w europejskich Amazonach. W ten sposób wbrew logice Amazon premiował te rynki, na których nie miał krajowego oddziału. Paradoksalnie z Polski można było wcześniej zamówić Kindle Touch, niż z Niemiec, Francji, Włochy czy Wielkiej Brytanii.

Tym razem stało się inaczej. Zamówienia na Kindle Paperwhite można już składać w europejskich Amazonach. W Wielkiej Brytanii nowy czytnik ukaże się 25 października, w Niemczech, Francji, Hiszpanii i Włoszech - 22 listopada. Cena Kindle Paperwhite w wersji z wifi to 129 Euro, wersji z 3g - 189 Euro.

Ciekawe czy na decyzję o wcześniejszej niż się spodziewano wprowadzeniu do sprzedaży Kindle Paperwhite miał wpływ wysyp czytników z wyższą rozdzielczością i podświetleniem? (Kobo Glo, Onyx i62m, Cybook Odyssey HD Frontlight)

Już nie trzeba mieć wujka w Ameryce, wystarczy wujek lub znajomy w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii lub Włoszech.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz