niedziela, 24 czerwca 2012

Thalia: Oyo w kąt

Cybook Odyssey na tron...

Niemiecki potentat na rynku księgarskim z prawie wiekową tradycją, odstawił wreszcie w kąt okryty nie najlepszą sławą czytnik Oyo... Urządzenie to, jak można przeczytać przeczytać w notce prasowej sprzed 2 lat na stronie virtualo.eu miało być "Kolejnym krokiem Empiku na rynku e-booków w Polsce i elementem realizacji strategii udostępniania polskim czytelnikom książek w każdej  formie..." Podobnie jak w Thalii, głównym atutem miało być zintegrowanie czytnika z e-księgarnią. Oyo II zniknęło z oferty empik.com na przełomie lutego i marca. Dziś jest tylko wspomnieniem, a jedyną pamiątką po nim jest oferta pokrowców na Oyo II w empik.com. Oyo - delikatnie mówięc - nie imponował, ani szybkością ani kontrastem. Biała ramka w zestawieniu z dość szarym ekranem w technologii Sipix, też nie robiła szczególnie dobrego wrażenia.

Słowniczek do prezentacji: dauern - trwać, langsam - wolno.

Zabawne jest moment, w którym pan zdejmuje naklejkę z nadrukiem i pokazuje prawdziwe oblicze Oyo.

Oyo II był idealnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy lubią ćwiczyć cierpliwość i kupując, e-czytnik nie zwracają uwagi na takie błachostki jak słabszy kontrast.

Empik po zakończonej przygodzie z Oyo, pozostawił co prawda w swojej ofercie grupkę czytników z ekranami eInk, ale na pierwszy plan jako czytnik ebooków wysunął Trekstor 3.0 - urządzenie z ekranem LCD.

Thalia wybrała inne rozwiązanie. W tym tygodniu niemiecka e-księgarnia przeceniła czytnik Oyo II ze 119 na 79 euro. Jednocześnie Thalia wprowadziła do oferty czytnik Cybook Odyssey zintegrowany z jej sklepem internetowym. Czytnik francuskiej firmy Bookeen wyposażony jest wewnętrzny, dotykowy ekran eInk Pearl z technologią High Speed Ink System, pozwalającą na przesuwania ikon po ekranie a nawet wyświetlanie prostych animacji. Porównanie z Oyo: niebo a ziemia. Na stronie Thalii zamieszczony jest nawet filmik przedstawiający Cybook Odyssey w akcji, podczas gdy w przypadku Oyo II w reklamie unikano zbliżeń pokazujących ekran czytnika. Cybook Odyssey kosztuje w sklepie Thalii 119 euro, czyli o 10 euro taniej niż Kindle Touch w Amazon.de.

Na polskim rynku ciągle nie ma czytnika zintegrowanego zintegrowanego z e-księgarnią. Jeszcze przed paroma miesiącami Virtualo zapowiadało wprowadzenie aplikacji do swojego sklepu na czytniki Onyx Boox. Z drugiej strony, być może Empik pójdzie w ślady Thalii, wprowadzając do oferty Cybook Odyssey zintegrowany z księgarnią ebooków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz