W czwartek startują 26 Międzynarodowe Targi Książki. Święto czytelników i wydawców tradycyjnie będzie gościć hale Expo przy ul. Galicyjskiej w otoczeniu księżycowego krajobrazu i dymiących kominów elektrociepłowni.
Zmiany organizacyjne: nowa hala i paśnik na zewnątrz
W tym roku na odwiedzających czeka kilka zmian organizacyjnych.Zwiększy się przestrzeń wystawowa o Halę Namiotową Karpaty, zwanej strefą autora, w której autorzy będą podpisywać książki.
Dzięki temu jest szansa, że podczas zwiedzania stoisk targowych nie trzeba będzie przebijać się tłumy dybiących na autora podpisującego książki.
Pojawi się zewnętrzna strefa gastronomiczna, czyli „paśnik” zostanie wyprowadzony z hal targowych, dzięki czemu zrobi się więcej miejsca. Na targi będzie można wejść z własnym plastikowym bidonem i napełnić go wodą z poidełek.
Nowością jest możliwość powrotu na teren targów po wyjściu. Wychodząc należy zgłosić chęć powrotu ochroniarzowi, a wtedy dostaniemy specjalną pieczątkę.
Targi potrwają do niedzieli (29.10). Pełen program imprezy, listę wystawców, informacje o biletach znajdziecie na stronie ksiazka.krakow.pl.
Strefy czytników: PocketBook na D2 i InkBOOK na C58
Na Targach pojawią się dwa stoiska z czytnikami. Na targach na stoisku D2 będzie można zobaczyć i pomacać czytniki PocketBook, porozmawiać z przedstawicielami producenta i polskiego dystrybutora 71 Media S.A.
Stoisko będzie gościć również sławnych czytnikowych blogerów. W piątek od 16 do 18 ma dyżurować Robert Drózd ze Świata Czytników a w sobotę w od 13 do 14.30 – Cyfranek.
Na targach będzie obecny także polski producent czytników firma inkBOOK Europe Sp. z o.o.
Podsumowanie
Na targach książka jest celebrowana w jej namacalnej, celulozowej postaci. E-book, jako niematerialny, nie najlepiej się tam czuje. Stąd e-czytania na targach od lat pojawia się na stoiskach z czytnikami, a o istnieniu e-booków wydawcy przypominają ulotkami lub z rzadka akcjami promocyjnymi. Czy tak będzie i tym razem?
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz