Empik Go został drugą na polskim rynku usługą abonamentu na e-booki, z której możemy skorzystać na Kindle.
Zrealizowana obietnica
Już w czerwcu Empik zapowiadał dwie ważne zmiany w swojej ofercie. Pierwsza z nich, niekorzystna dla czytelników, dotyczyła zniesienia tańszego abonamentu tylko na e-booki za 34,99 zł. W ofercie pozostał nieco droższy abonament za 39,99 zł obejmujący e-booki i audiobooki.
Druga z zapowiedzi dotyczyły udostępnienia Empik Go na Kindle i właśnie została zrealizowana.
Aplikacja Empik Go dla Kindle
Jak skorzystać z abonamentu Empik Go na Kindle? Za pomocą strony internetowej lub aplikacji na urządzenia mobilne logujemy się na nasze konto i wybieramy e-booki do przeczytania, wybierając przycisk „czytaj w abonamencie Empik Go”.
Drugi krok to przeniesienie e-booków na Kindle. W tym celu konieczna jest instalacja aplikacji Empik Go dla Kindle, którą pobierzecie ze strony. Aplikację należy otworzyć, a następnie zalogować się na swoje konto w Empiku. Program dostępny jest w wersji komputerach Windows 7 lub późniejszym. Ma się ukazać jeszcze wersja na Macbooki.
Następny krok to podłączenie czytnika. Aplikacja ma w założeniu obsługiwać Kindle Touch, Kindle 7,8, 10, Kindle Paperwhite w wersja 1-4, Kindle Voyage, Kindle Oasis 1-3.
Podobnie, jak w przypadku Legimi, aplikacja desktopowa służy:
- do przesłania e-booków na czytnik (maks 10 w miesiącu),
- synchronizacji ważności abonamentu.
Jeśli nie wykonamy synchronizacji przynajmniej raz w miesiącu, to stracimy dostęp do e-booków.
Podsumowanie
Udostępniając e-booki z Empik Go na Kindle, Empik odrabia dystans do Legimi (e-booki na Kindle dostępne od 2017). Dotąd, jeśli ktoś miał czytnik Kindle i chciał skorzystać z abonamentu na e-booki, to wybór był tylko jeden – Legimi. Teraz wreszcie pojawia się alternatywa w postaci Empik Go.
Kindle to kolejna marka czytników obok dotykowych InkBOOKów, PocketBooków, która umożliwia korzystanie z abonamentu Empik Go. Z jednej strony udostępnienie oferty kolejnego abonamentu z ofertą dla polskiego czytelnika cieszy, z drugiej budzi obawę, na ile okaże się ono trwałe i stabilne. Czy Gigant z Seattle, kiedy będzie próbował zawalczyć o polski rynek e-booków, nie będzie próbował utrudnić dostępu do swych urządzeń dla konkurencji?
Jest klopot z niektorymi ksiazkami - nie ma ich na liscie w aplikacji
OdpowiedzUsuń