Amazon przestaje wysyłać Kindle Oasis 2 do Polski

Kindle Oasis 2 od wejścia na rynek, nie był wysyłany do Polski przez Amazon.de, który posiada polską wersję językową i jest przeznaczony do obsługi polskiego klienta.

Siedmiocalowy czytnik Amazonu można było kupić z wysyłką do Polski w brytyjskim, francuskim lub włoskim oddziale Amazonu, gdzie czytnik kosztowal o 20 euro więcej niż w niemieckim.

W kilka tygodni po premierze czytnika z francuskiego i brytyjskiego Amazonu zniknęła opcja wysyłki do Polski. Pozostał tylko Amazon.it.

Przed paroma dniami sytuacja uległa zmianie i Kindle Oasis 2 z wysyłką do Polski nie można zamówić nawet z włoskiego Amazonu.

Ograniczenia wysyłki Kindle Oasis 2 objęły nie tylko Polskę, ale tez inne kraje nie mające własnego oddziału Amazon.

Zrzut ekranu z zamówienia Kindle Oasis 2 z Amazon.it

Czy jest to wynik jakiejś planowej polityki, czy po prostu domknięcie uchylonych drzwi, pozostawionych niedomkniętymi wskutek bezwładu korporacyjnego molocha? Przez ostatnie lata przyzwyczailiśmy się do dostępu do pełnej oferty czytników Kindle. Skąd ograniczenie w przypadku Kindle Oasis 2?

Kindle Oasis 2 to czytnik wyjątkowy w ofercie Amazonu ze względu na:

  • wodoodporność
  • rozmiar ekranu 7 cali (pierwszy czytnik Amazonu z ekranem wiekszym niż 6 cali od czasów Kindle DX)
  • moduł Bluetooth i obsługę Audible (audiobooki z Amazonu)
  • fizyczne przyciski do zmiany stron

Być może to właśnie obsługa Audible w Kindle Oasis 2 zaważyła na tym, że gigant z Seattle zaprzestał wysyłki czytnika do krajów, dla których nie ma odpowiedniej audiobookowej ofert. Z drugiej strony, gdyby kierować się tą samą logiką w stosunku do e-booków, to Kindle w ogóle nie powinien być wysyłany do Polski.

Czytnik jest pozytywnie oceniany za szybkość działania, możliwość obsługi lewą lub prawą ręką, większy rozmiar ekranu. Krytyczne uwagi natomiast dotyczą aluminiowej obudowy, jakości podświetlenia i ekranu. Ponieważ urządzenie jest z górnej półki cenowej, to i oczekiwania wobec niego są większe

Więcej o Kindle Oasis 2 dowiecie się przeczytacie w recenzjach na blogach:

Mimo zaprzestania wysyłania czytnika do Polski przez Amazon, Kindle Oasis 2 można nabyć:

  • zamawiając na adres niemiecki (znajomych lub np. firmy zajmującej się przekierowywaniem przesyłek),
  • kupując czytnik w jednym z polskich sklepów internetowych.

Kindle Oasis 2 można kupić min. w sklepach internetowych:

To pierwsze rozwiązanie powinno być łagodniejsze dla portfela, ale wymaga trochę więcej zachodu (229,99 euro plus koszty przekierowania przesyłki do Polski).

Kupując w polskim sklepie internetowym musimy się liczyć z większymi kosztami (ok. 1300 zł).

Źródło:

  • swiatczytnikow.pl

1 komentarz: