niedziela, 20 września 2015

Kolej na e-booki, e-booki na kolej

Podróż koleją to świetna okazja do oddania się lekturze. 15 września ruszyła akcja "Książka w podróży"  - wspólna inicjatywa PKP Intercity, księgarń Publio.pl i Matras oraz biblioteki internetowej Wolne Lektury. Jak możemy przeczytać na promującą akcję w stronie ksiażkawpodrozy.intercity.pl wśród proponowanych lektur znalazły się zarówno gorące nowości, jak i nieśmiertelna klasyka.

Książki lub ich fragmenty są dostępne z poziomu strony internetowej. Nie dostajemy tu pliku z e-bookiem, tylko otwieramy stronę z książką. Działa to również na Kindle  (w tym na leciwym Kindle Classic).

Na dworcach i w pociągach mają się znajdować plakaty z okładkami książek i kodami QR. Skanując kod lub przepisując adres strony, można pobrać całe książki lub ich darmowe fragmenty. Na początek organizatorzy przygotowali 27 tytułów, które będą się zmieniać w ciągu najbliższych miesięcy. W pierwszej partii znalazły się min.darmowe fragmenty takich dzieł jak:

  • "Lód" Jacka Dukaja
  • "Drach" Szczepana Twardocha
  • "Psy Gończe" J.L. Horsta
  • "Pora na śmierć" D. Hewsona
  • "Umarli tańczą" Piotra Głuchowskiego
  • "Okularnik" Katarzyny Bondy 

a z klasyki min.:

  • "Pies Baskerville'ów" A. Conan Doyle
  • "Sklepy cynamonowe" B. Schulz
  • "Trzej muszkieterowie" A. Dumas

Malkontenci mogą powiedzieć, że to tylko darmowe książki z Wolnych Lektur i darmowe fragmenty z publio.pl. Myślę jednak, że to dobry pomysł promować czytelnictwo w miejscu, w którym na czytanie jest czas, a dzięki archaicznej infrastrukturze, podróżując koleją możemy mieć nadzieję, że tego czasu będzie więcej niż w rozkładzie.

Druga strona akcji to 25% rabat na ebooki i książki papierowe w księgarniach Matras oraz na publio.pl. Działa to tak, że numer z biletu staje się kodem rabatowym. Organizatorzy akcji zastrzegają, że rabat nie łączy się z innymi promocjami.

P.S.

Dzisiaj jechałem z Dworca Warszawa Wschodnia. Poniżej dowody, że akcja faktycznie ma miejsce, choć w samym pociągu nie spotkałem się z żadną informację. Mogliby coś puścić na przykład na monitorach zamiast powtarzany w kółko reklam PKP Intercity.

Plakat akcji Książka w podróży na Dworcu Warszawa Wschodnia

Plakat akcji Książka w podróży na Dworcu Warszawa Wschodnia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz