środa, 13 sierpnia 2014

PocketBook 650 Ultra już w sprzedaży

Wreszcie do sprzedaży trafił czytnik zapowiadany wcześniej czytnik PocketBook 650 Ultra. W stosunku do poprzednich modeli firmy PocketBook urządzenie przynosi ze sobą szereg ciekawych modyfikacji.

PocketBook 650 Ultra jest trzecim po Kindle Paperwhite 2 i Tolino Vision czytnikiem, w którym wykorzystano ekran najnowszej generacji - E Ink Carta, który w porównaniu do ekranów E Ink Pearl ma oferować lepszy kontrast i wyższy współczynnik odbicia światła.

Modyfikacji uległ kształt obudowy i rozkład klawiszy w stosunku do poprzednich modeli firmy PocketBook. Dodano również przyciski boczne przyciski do zmiany stron, umieszczając ją na krawędziach tylnej obudowy. W stosunku do poprzednich modeli czytnik ma nieco mniejsze wymiary.

czytnik e-booków PocketBook 650 Ultra

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zmodernizowany został interfejs użytkownika, modyfikacji uległ również ekran startowy.

Tym, co czyni czytnik PocketBook 650 Ultra wyjątkowym, jest wbudowany aparat. Służy on nie tyle do robienia zdjęć z wakacji, co do skanowania książek. Czytnik jest wyposażony również oprogramowanie do rozpoznawania tekstu.

Pozostałe podstawowe dane urządzenia to:

 • wymiary 162,7mm х 106,7mm х 7,9mm
 • waga 175 g
 • ekran E Ink Carta o przekątnej 6 cali, rozdzielczości 1024 x 758 px z podświetleniem, obsługiwany dotykowo
 • procesor 1 Ghz 512 RAM
 • 4 GB pamięci wewnętrznej
 • slot na kartę Micro SD do 32 GB
 • moduł wifi
 • obsługa formatów PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, JPEG, BMP, PNG, TIFF, MP3
 • wyjście słuchawkowe
 • funkcje dodatkowe: Rozpoznawanie tekstu, ReadRate, DropBox, Send-to-PocketBook, BookStore, PocketBook Sync, przeglądarka Internetu, odtwarzacz audio, czytnik kanałów RSS, kalkulator, zegar, kalendarz, słowniki, gry: szachy, pasjans, Sudoku, Scribble, przeglądarka zdjęć
 • aparat 5 MP z autofocusem i lampą błyskową

PocketBook 650 Ultra jest dostępny w trzech kolorach: ciemnobrązowym, białym i szmaragdowym. Rekomendowana cena urządzenia to 720 zł.

Nie należy ukrywać, że jest to najwyższa półka cenowa w kategorii 6 cali. Z uwagi na aparat pomyślany głównie jako narzędzie do skanowania książek, czytnik może być adresowany do studentów.  Jestem ciekaw na ile aparat i dołączone do niego oprogramowanie okaże się funkcjonalne i użyteczne przy skanowaniu książek oraz notatek, czy posiada możliwość ich "sklejenia" wykonanych skanów do formatu pdf i jak oprogramowanie ocr będzie sobie radzić z językiem polskim. W praktyce to od działania aparatu zależeć będzie, czy PocketBook 650 Ultra okaże się trafionym pomysłem na zastąpienie kilogramów kserówek czytnikiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz