niedziela, 18 listopada 2012

Pocketbook zapowiada: eink z podświetleniem i w kolorze...

Tegorocznym "królem ficzerów" w świecie czytników jest podświetlenie ekranu. Co szykują nam producenci czytników na rok 2013? Rąbka tajemnicy uchylił ostatnio Pocketbook. Ukraińska firma zapowiedziała, że lipcu 2013 r. zaoferuje czytnik ebooków w kolorze z wbudowanym oświetleniem.

Wykorzystają w tym urządzeniu technologię E Ink Triton znanąz czytnika Ectaco Jetbook Color. Kolor w tym wydaniu prezentuje się raczej blado, chyba że czytnik potraktujemy lampą halogenową. Najlepiej świadczy o tym fakt, że żaden z czołowych producentów czytników e-booków nie zdecydował się na wypuszczenie urządzenia w tej technologii.

Może właśnie receptą na blade kolory E Ink Triton n będzie wbudowane oświetlenie. Będzie spełniać podwójną funkcję - umożliwiać czytanie w warunkach słabego oświetlenia i nasycać kolory. Nowy czytnik ma mieć ekran o przekątnej 8 cali - co jest pewnym novum w świecie czytników, gdzie niepodzielnie króluje rozmiar 6 cali, a gdzieś daleko za nim są czytniki w rozmiarze 9,7 cali. Być może nowy PocketBook będzie ciekawym rozwiązaniem, które sprawdzi się w tych obszarach, w których "czarno-białe" czytniki z E Ink wysiadają, w publikacjach zawierających mapy, zdjęcia, barwne wykresy, schematy i fotografie. Czy konkurencja pójdzie tym samym tropem?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz