poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Onyxa krok w chmurach

To jest mały krok człowieka, ale wielki krok ludzkości - jak powiedział zmarły przed paroma dniami amerykański astronauta Neil Armstrong.

Chmura obliczeniowa

Dziś na forum.eksiazki.org przedstawiciel Arta Techu obwieścił wszem i wobec, wszystkim i każdemu z osobna, iż użytkownicy czytników Onyx mogą korzystać z usług umożliwiającej synchronizacje i zapisywanie plików na serwerach za pomocą usług Google Drive i Storino.pl. Dzięki temu pojawia się kusząca perspektywa możliwość przesyłania e-booków i innych dokumentów za pomocą "chmury" na czytnik.

Jeśli klient "chmury" do Onyxów stanowi proste w obsłudze i funkcjonalne rozwiązanie umożliwiające synchronizacje plików w chmurze i przesyłanie ich bezpośrednio na czytnik, to byłoby to zniwelowanie jednego z głównych atutów czytników Kindle Amazon.

Wydaje się, że na czytniki jako urządzenia mobilne powinny zmierzać w kierunki integracji z innymi usługami umożliwiającymi zapisywanie i synchronizacje plików. Czy Onyx podąży ścieżką wydeptaną przez Amazon i na mniejszą skalę powtórzy sukces Kindle?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz