sobota, 18 lutego 2012

Empik odwraca się frontem do Kindle – wprowadzając format mobi...

Empik.com wprowadził do sprzedaży 444 ebooki w formacie mobi.

Wcześniej czy później musieli to zrobić, bo jak długo można ignorować największą grupę potencjalnych klientów - użytkowników Kindle, który poza mobi innych ebookowych formatów nie obsługuje. Co to w praktyce oznacza? Mobi poza Amazonem jest wolne od DRM. Ebook bez DRM = szczęście ludu eczytającego miast i wsi...

Nie jest to wielkie zaskoczenie, bo Virtualo.pl - najmłodsze dziecię Grupy Empik, ruszyło z ebookami w mobi już w grudniu zeszłego roku. Do tej pory posiadacze Kindle byli niemal solidarnie ignorowani przez polskich e-księgarzy.

W dziesiątce najlepiej sprzedających się pozycji w Virtualo.pl są już cztery ebooki w formacie mobi zabezpieczone "znakiem wodnym". Pewnie jest w tym pewien udział styczniowych promocji, ale wydaje się, że odzwierciedla to trend na rynku. Takie bestsellery jak "Cmentarz w Pradze" czy biografia Jobsa w formacie mobi zdystansowały swoje epubowe odpowiedniki. Mimo to, pod względem oferty, na jedną pozycję w formacie mobi ciągle przypada dziesięć w formacie epub. Ciekawe jak wyglądają te proporcje w odniesieniu do sprzedaży.

Krok Empik.com oznacza też zwrócenie się frontem do użytkowników czytnika Amazonu. Być może został przyspieszony spekulacjami o wejściu amerykańskiego giganta na polski rynek wiosną tego roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz