Firma Onyx Boox wprowadziła na rynek Onyx Boox Go Color 7 z kolorowym ekranem E Ink Kaleido 3, Androidem 12 i 4 GB RAM.
Asymetryczne wzornictwo z przyciskami
Onyx Boox Go Color 7 wykorzystuje asymetryczne wzornictwo z szerszą boczną ramką, na której umieszczone są przyciski do zmiany stron
Jest rozwiązanie znane choćby z takich modeli jak Onyx Boox Page czy czytniki Onyx Boox z serii Leaf.
Ekran o przekątnej 7 cali jest zrównany z ramką obudowy. Na dolnej krawędzi umieszczony został włącznik.
Kolorowy ekran
Onyx Boox Go Color 7 wyposażony jest w ekran wykorzystujący technologię E Ink Carta 1200 i E Ink Kaleido 3.
Umożliwia on wyświetlanie treści w odcieniach szarości z rozdzielczością 300 PPI (1680×1264) lub w kolorze ze 150 PPI.
E Ink Kaleido 3 oferuje wyświetlanie 4096 kolorów. Nie jest to wiele w porównaniu z tradycyjnymi wyświetlaczami smartfonów czy monitorów. Prezentowane barwy nie są zbyt wyraziste czy nasycone. Tym niemniej E Ink Kaleido 3 stanowi krok naprzód w dziedzinie kolorowego e-papieru.
Dane techniczne
Poniżej podstawowe dane techniczne Onyx Boox Go Color 7:
- ekran o przekątnej 7 cali,
- E Ink Kaleido 3 (4096 kolorów), E Ink Carta 1200,
- rozdzielczość 1680 x 1264 (300 PPI) w odcieniach szarości i 150 PPI w kolorze Color (150 PPI),
- ośmiordzeniowy procesor 2,4 GHz,
- 4 GB RAM,
- 64 GB pamięci wewnętrznej,
- wejście na kartę microSD,
- ekran dotykowy pojemnościowy,
- podświetlenie z regulacją barwy,
- dwuzakresowe Wi-FI (2,4 / 5 Ghz),
- Bluetooth 5.0,
- bateria 2300 mAh,
- wejście USB-C,
- głośnik,
- mikrofon,
- czujnik położenia,
- system operacyjny Android 12,
- waga 195 g,
- wymiary 156 x137x 6,4 mm
Onyx Boox Go 7 Color dostępny jest w wariantach z czarną lub białą obudową. W porównaniu z testowanym siedmiocalowym Onyx Boox Page zauważyć można kilka różnic: kolorowy ekran E Ink Kaleido, wydajniejszy procesor, więcej pamięci wewnętrznej, czy nowsza wersja Androida.
Cena i dostępność
Onyx Boox Go 7 Color jest już dostępny w sklepie boox.com w cenie $249,99. Jeśli czytnik pojawi na polskim rynku, to spodziewałbym się ceny w granicach 1200-1300 PLN.
Źródło:
- boox.com
Ten komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńKupiłem go i od pewnego czasu używam a to są moje subiektywne i wybrane uwagi na temat tego urządzenia:
OdpowiedzUsuńCzytnik jest porządnie wykonany i ergonomicznie skonstruowany. Cały spód z tworzywa sztucznego o bardzo chropowatej powierzchni powoduje, że się go wygodnie trzyma i nie wyślizguje z ręki.
Wyświetlacz jest bardzo ciemny. Bez włączonego podświetlania ciężko czytać (chyba, że na dworze albo przy oknie w świetle słonecznym). Sam wyświetlacz jest matowy i miły w dotyku. Oczywiście pozostają na nim ślady palców ale bez przesady - dla mnie jest to akceptowalne.
Dwa fizyczne przyciski są bardzo sprawne (nie miałem problemów z ich używaniem) a możliwość dodatkowej konfiguracji (przypisania innych/dodatkowych funkcji dla różnych aplikacji z osobna) powoduje, że korzysta się z czytnika jeszcze wygodniej. Dzięki temu z dwóch robią się cztery bo są opcje krótkiego kliknięcia jak i też długiego z możliwością ustawienia długości czasu kliknięcia.
Wg niektórych największą wadą tego urządzenia (i większości urządzeń firmy Onyx) jest to, że po pierwszym uruchomieniu (bądź kilku pierwszych) należy poświęcić trochę czasu na jego konfigurację pod swoje preferencje (to nie jest urządzenie typu: kupuję, włączam i już działa tak jak ja chcę). Tak samo po zainstalowaniu jakiejś nowej aplikacji trzeba poświęcić trochę czasu, by ustawić do niej parametry wyświetlania. Wiem, wymaga to trochę czasu i myślenia ale trudno - to takie zło konieczne :))) Np. odpowiednia zmiana parametrów powoduje, że w niektórych aplikacjach znika efekt ghostingu, który jest bardzo widoczny przy domyślnych ustawieniach.
Jeśli chodzi o baterię to wg mnie jest OK. Większa pewnie spowodowałaby wzrost ciężaru i grubości czytnika. Ta wystarcza na kilka dni pracy (czytanie i korzystanie z innych aplikacji na androidzie). Jak ktoś chce mieć dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu to musi odpowiednio go skonfigurować co spowoduje, że będzie tylko nadawał się do czytania ale niech zapomni o innych aplikacjach ale wtedy to chyba lepiej kupić najprostszy czytnik za mniejszą kasę, który będzie bez ładowania działał kilka tygodni :)))
Wszystkich zainteresowanych zakupem informuję: to nie jest tablet z kolorowym wyświetlaczem IPS bądź OLED więc nie wymagajcie od niego wyświetlania pięknych kolorowych zdjęć, płynnego odtwarzania filmów, czy grania. Jego podstawową funkcją jest wyświetlanie treści książek, czasopism, komiksów, itp. które są przygotowane/przystosowane do tego (np. jakiś PDF, który zawiera marne skany już nie). Ponieważ pracuje na systemie android można zainstalować na nim prawie wszystko ale nie wszystko będzie działało tak jak powinno ponieważ 99% twórców oprogramowania nie uwzględnia wyświetlacza typu E-Ink dlatego rozbrajają mnie wszelkie tego typu komentarze na temat marnego wyświetlania treści. Szczególnie młodzi ludzie bo chcą mieć zawsze obraz jak żyleta aż oczy wypala ale jak przekroczą 40 lat to wtedy zaczną inaczej gadać :))) Świetną opcją jest możliwość ustawienia indywidualnych opcji wyświetlania do każdej aplikacji z osobna co powoduje, że część z nich zaczyna lepiej działać/wyświetlać.
Nie ma urządzeń idealnych. Onyx Boox Go Color 7 uważam za dosyć dobry czytnik i to on obecnie staje się moim głównym narzędziem do konsumowania treści pisanej a przy okazji też odciąży smartfon i notatnik elektroniczny a mój PocketBook Touch HD 3 idzie na emeryturę, ponieważ go dosyć mocno wyeksploatowałem przez te kilka lat :)))